Wakacyjne Warsztaty Artystyczne z MDK - 2024

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE

Rozpocznij swoją przygodę wakacyjną w Młodzieżowym Domu Kultury! Czekają na Ciebie niezapomniane chwile pełne kreatywności i zabawy. Odkryj swoje artystyczne talenty na zajęciach muzycznych, wokalnych czy plastycznych i nie tylko. Dla miłośników ruchu przygotowaliśmy sportowe wyzwania, m.in. tenis, szachy czy fitness. Poczuj rytm na lekcjach tanecznych, wokalnych, instrumentalnych i rozwijaj swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Niezależnie od tego, czy wolisz popołudniowe czy poranne zajęcia, mamy dla Ciebie idealną propozycję. Zapisz się już teraz i połącz przyjemne z pożytecznym podczas wakacji letnich w Młodzieżowym Domu Kultury. Zabawa, nauka i nowe przyjaźnie czekają na Ciebie!

SZCZEGÓŁOWY PLAN WAKACJI LETNICH 2024

Plan może ulec zmianie, prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie.

Jeśli przeglądarka nie wyświetla poniżej planu, należy ponownie odświeżyć stronę lub pobrać plik na komputer:PDFplan_mdk_wakacje_2024_v-17-06.pdf (364,35KB)


ZASADY ZGŁOSZEŃ I UDZIAŁU W ZAJĘCIA PODCZAS WAKACJI LETNICH 2024

 1. Rodzice obecnych uczestników zajęć MDK lub pełnoletni uczestnicy dokonują zgłoszenia chęci uczestnictwa wyłącznie za pomocą formularza online. Jest to wystarczająca formalność do udziału w zajęciach podczas wakacji.
 2. Zgłoszenia online będą akceptowane w terminie od 20 maja 2024 do 14 czerwca 2024 (przedłużamy) do 19 czerwca 2024
 3. Wybór rodzaju warsztatów jest dobrowolny, tzn. możliwy jest zapis na dowolne zajęcia wakacyjne niezależnie od tego, w jakiej grupie uczestniczy się w trakcie roku szkolnego, z zastrzeżeniem, że w sekcjach instrumentalnych i językowej wymagana jest znajomość podstaw gry na danym instrumencie lub podstawowa znajomość języka obcego. Warsztaty muzyczne nie mają na celu nauki od podstaw.
 4. Rodzice dzieci, które nie są uczestnikami zajęć MDK mogą składać wnioski o zapis na zajęcia do placówki w formie tradycyjnej lub poprzez ePUAP w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie wakacji letnich, tj. od 17 do 21 czerwca 2024 na pozostałe wolne miejsca. W przypadku braku wolnych miejsc nabór i przyjmowanie wniosków nie będzie prowadzone.
 5. Zarówno warsztaty jak i świetlica nie mają charakteru zimowiska, tzn. nauczyciele pełnią opiekę jedynie podczas trwania zajęć i przerw między zajęciami.
 6. Rodzic jest odpowiedzialny za opiekę przed zajęciami oraz o punktualny odbiór dziecka po zakończonych zajęciach.
 7. W przypadku nieobecności nauczyciela zajęcia mogą zostać odwołane, a informacja będzie publikowana na stronie internetowej i tablicach ogłoszeń w placówce. W przypadku odwołania zajęć nie zapewniamy opieki w zastępstwie, z wyjątkiem zajęć w świetlicy artystycznej.
 8. Organizacja zajęć feryjnych wspierana jest przez Radę Rodziców działającą przy MDK.
 9. Nie pobieramy dodatkowych opłat za udział w zajęciach podczas wakacji.
 10. Zapisy online prowadzone są z wykorzystaniem usługi Forms Microsoft Office 365.
 11. Liczba miejsc jest ograniczona, a planowanych jest około 200 miejsc łącznie we wszystkich formach.
 12. Od 17 czerwca 2024 na pozostałe wolne miejsca mogą zostać przyjęte dzieci, które nie są obecnie uczestnikami zajęć stałych placówki. Wymagane jest złożenie w sekretariacie wypełnionego formularza zapisu.

 


 

 

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE

Wakacyjne artystyczne warsztaty z MDK.png

Kontynuujemy z niewielkimi zmianami ofertę warsztatów rozpoczętą podczas ferii zimowych. Oto nasza aktualna propozycja na wakacje letnie:

linia.png

 "ARTYSTYCZNE SPOTKANIA" – zajęcia świetlicowe

(Nauczyciele prowadzący: A. Hausman, J. Żygała, J Torba, J. Rajtmajer, K. Huget, S. Tomaka-Wiater, H. Rybak, A. Tymoczko)

Zajęcia w formie świetlicowej, gdzie każdy dzień to nowa przygoda w świecie sztuki, muzyki, sportu i tańca! Nasza świetlica artystyczna to miejsce, gdzie najmłodsi  mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez różnorodne zajęcia. Od nauki gry na instrumentach, poprzez warsztaty plastyczne, po sportowe rywalizacje i taneczne rytmy - każdy znajdzie coś dla siebie. "Artystyczne Spotkania" to nie tylko miejsce nauki, ale również przestrzeń do wyrażania siebie, tworzenia, rozwijania pasji i budowania przyjaźni. Dołącz do nas i stań się częścią kreatywnego świata, gdzie każdy talent ma swoje miejsce! Zajęcia codziennie od 9:00 do 13:30.

linia.png

 Zwierzęta Świata - warsztaty malarskie (nauczyciel prowadzący: Ewelina Białoch-Tereszak)

Jeśli jesteś wielbicielem filmowych charakterów - Kurs Bajecznych Portretów jest właśnie dla Ciebie! Wyruszysz w niezwykłą podróż do bajkowej krainy, aby spotkać się z bohaterami Twoich bajek i filmów animowanych. To właśnie dzięki wyobraźni, kreatywności i twórczemu zaangażowaniu oraz tajnikom sztuki malarskiej ożywisz księżniczki, syrenki, wojowników, fantastyczne zwierzęta...Czary mary czekają na Ciebie malarskie czary:) Zapraszamy:)  

linia.png

Wprowadzenie do Trzeciego Wymiaru - Początkujące Warsztaty Modelowania 3D (nauczyciel prowadzący: Justyna Buć)

Zapraszamy do pracowni "Wprowadzenie do Trzeciego Wymiaru", gdzie odkryjesz podstawy modelowania 3D! Nasze warsztaty skierowane są do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z trójwymiarowym projektowaniem. Nauczysz się obsługi narzędzi do modelowania, zrozumiesz podstawowe pojęcia teksturowania i podstaw animacji. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z modelowaniem, czy masz pierwsze doświadczenia, nasze zajęcia dla początkujących pozwolą Ci krok po kroku zdobywać umiejętności niezbędne do tworzenia prostych, trójwymiarowych kompozycji. Dołącz do nas i zanurz się w fascynującym świecie modelowania 3D

linia.png

Rytmy Świata - Warsztaty Taneczne Inspirowane Innymi Kulturami (nauczyciel prowadzący: Honorata Rybak) 

Przenieś się w taneczne podróże przez różnorodne kultury świata! Nasza sekcja "Rytmy Świata" to nie tylko lekcje tańca, ale także fascynująca eksploracja różnych tradycji tanecznych. Każde zajęcia będą poświęcone konkretnemu regionowi lub kulturze, gdzie uczestnicy nauczą się charakterystycznych ruchów i stylów tanecznych. Czekają na Was tańce latynoamerykańskie, afrykańskie rytmy, azjatyckie inspiracje i wiele więcej. Niezależnie od poziomu zaawansowania, "Rytmy Świata" zapewni Ci nie tylko radość z tańca, ale także głębsze zrozumienie różnorodności kulturowej poprzez sztukę. Dołącz do nas i poznawaj świat poprzez ruch i muzykę! 

linia.png


 Rockujące Struny - Warsztaty gitary dla zaawansowanych i gry zespołowej (nauczyciel prowadzący: Janusz Rajtmajer)

 Przenieś się w świat rocka, bluesa i nie tylko! Warsztaty "Rockujące Struny" to nie tylko nauka gry na gitarze, ale także szansa na stworzenie własnego zespołu muzycznego. Poznaj tajniki gitarowego rzemiosła, odkryj, jak łączyć różne brzmienia i rytmiki, a następnie wejdź na scenę w roli gitarzysty zespołowego. Współpracuj z innymi pasjonatami muzyki, komponujcie razem i doświadczajcie magii wspólnego grania. Niech "Rockujące Struny" zabiorą Cię w muzyczną podróż, gdzie każdy dźwięk to krok w stronę własnego rockowego marzenia! Dołącz do nas, a razem stworzymy melodię, która zatrzyma świat!

linia.png

 

Mistrzowskie Warsztaty Rakiety i Kija - Tenis Stołowy i Bilard dla Wszystkich (nauczyciel prowadzący: Janusz Żygała)

Przywitaj się w pracowni "Mistrzowskie Warsztaty Rakiety i Kija", gdzie nauka tenisa stołowego i bilarda staje się przyjemnością każdego dnia! Nasze warsztaty oferują dynamiczne zajęcia, skupiające się na doskonaleniu techniki, taktyki i umiejętności gry w tenisa stołowego i bilarda. Niezależnie od poziomu doświadczenia, każdy uczestnik będzie miał okazję zgłębić tajniki obu dyscyplin, ucząc się od doświadczonych instruktorów. "Mistrzowskie Warsztaty Rakiety i Kija" to nie tylko trening, ale także przestrzeń do rozwijania pasji do dwóch fascynujących dyscyplin sportowych. Dołącz do nas i podnieś swoje umiejętności na nowy poziom! 

linia.png

Mistrzowskie Posunięcia - Zaawansowane Warsztaty Szachowe (nauczyciel prowadzący: Maciej Jagustyn) 

Witamy w świecie pełnym szachowych wyzwań! Nasza Pracownia "Mistrzowskie Posunięcia" to miejsce dedykowane zaawansowanym graczom, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności i odkrywać głębsze tajniki szachowej strategii. Pod okiem doświadczonych szachistów, uczestnicy będą rozwijać swoją wiedzę w zakresie otwarć, kombinacji, planowania i analizy partii. Każde zajęcia to intensywna nauka oraz praktyka, która pozwoli podnieść poziom gry do mistrzowskich wysokości. Dołączcie do "Mistrzowskich Posunięć" i podążajcie za ścieżką szachowej doskonałości, gdzie każdy ruch to krok w stronę mistrzostwa!

linia.png

Małe Melodie - Warsztaty Gry na Flecie Prostym i Perkusyjnych Instrumentach dla Najmłodszych (nauczyciel prowadzący: Agnieszka Kłos ) 

Witamy na warsztatach "Małe Melodie", gdzie najmłodsi odkrywają tajniki muzyki poprzez flecik i instrumenty perkusyjne! Nasze warsztaty skierowane są specjalnie do maluchów, które zaczynają swoją przygodę z muzyką. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję eksperymentować z dźwiękami flecika i instrumentów perkusyjnych, ucząc się podstawowej rytmiki, prostych melodii i współgrania w grupie. "Małe Melodie" to nie tylko nauka gry na flecie prostym, ale również zabawa i kształtowanie wrażliwości muzycznej najmłodszych. Dołączcie do nas, aby wspólnie tworzyć małe, radosne melodie pełne muzykalnej magii! 

linia.png

Magiczne Zgłębianie Papierowego Świata - Warsztaty Origami (nauczyciel prowadzący: Julita Torba) 

Zapraszamy do fascynującego świata origami, gdzie każdy złożony składnik staje się częścią magicznej kompozycji! Warsztaty "Magiczne Zgłębianie Papierowego Świata" to nie tylko nauka składania papieru, ale również odkrywanie sztuki transformacji prostych płaskich arkuszy w trójwymiarowe arcydzieła. Poznaj tajniki tradycyjnych i nowoczesnych technik origami, twórz niezwykłe figury zwierząt, roślin, gwiazd i nie tylko. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym origamistą czy doświadczonym składaczem, czekają na Ciebie inspirujące zajęcia, pełne precyzji i wyobraźni. Przygotuj się na podróż w świat subtelnych złożeń, gdzie papier staje się nośnikiem Twoich kreatywnych wizji. Dołącz do nas i odkryj magię origami! 

linia.png

Językowe Ekspedycje - Warsztaty Niemieckiego dla Początkujących (nauczyciel prowadzący: Agnieszka Tymoczko) 

Witamy w pracowni "Językowe Ekspedycje", gdzie rozpoczniemy fascynującą podróż po niemieckich słowach! Nasze warsztaty skierowane są do początkujących, którzy chcą opanować podstawy języka. Każda sesja skupi się na konkretnych tematach, takich jak codzienne zwroty, sytuacje komunikacyjne czy pierwsze kroki w gramatyce. Uczestnicy nie tylko poznają nowe słownictwo, ale również ćwiczyć będą praktyczne umiejętności komunikacyjne poprzez różnorodne zadania i gry językowe. "Językowe Ekspedycje" to idealne miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z niemieckim. Dołącz do nas i otwórz drzwi do obcojęzycznego świata! 

linia.png

Filmowe Harmonie - Warsztaty Wokalne Przebojów Muzyki Filmowej (nauczyciel prowadzący: Sabina Tomaka-Wiater )

 Przenieś się w świat magii filmowej muzyki! Nasza Pracownia "Filmowe Harmonie" to niezapomniana podróż przez największe przeboje ścieżek dźwiękowych z filmów. Uczestnicy będą mieli okazję odkrywać tajniki interpretacji i wyrazu wokalnego poprzez najbardziej ikoniczne utwory kinematografii. W trakcie warsztatów skoncentrujemy się na technikach śpiewu, ekspresji emocjonalnej i pracy nad interpretacją, aby uczestnicy mogli przekazać nie tylko dźwięk, ale również historię, która kryje się za każdą piosenką. Dołącz do "Filmowych Harmonii" i spraw, by Twój głos zabrzmiał jak ścieżka dźwiękowa Twojego ulubionego filmu! 

linia.png

Dźwięki Gitary i Ukulele - Początkujące Warsztaty Grania na Instrumentach Strunowych (nauczyciel prowadzący: Katarzyna Huget)

Witamy na warsztatach "Dźwięki Gitary i Ukulele", gdzie zaczynamy muzyczną podróż od podstaw! Nasze warsztaty skierowane są do tych, którzy chcą opanować sztukę gry na gitarze i ukulele. Uczestnicy będą kroczyć przez pierwsze kroki nauki, poznając akordy, melodie i rytmiki specjalnie dostosowane do początkujących. Niezależnie od tego, czy masz już swoją gitarę czy ukulele, nasze zajęcia oferują cenne wskazówki dotyczące techniki gry, czytania nut i podstaw kompozycji. "Dźwięki Gitary i Ukulele" to nie tylko nauka, ale także radość z tworzenia harmonii i melodii na instrumentach strunowych. Dołącz do nas i zacznij swoją muzyczną podróż od pierwszych dźwięków! 

linia.png

Barwy Inspiracji - Warsztaty Malarstwa Sztalugowego (nauczyciel prowadzący: Agata Kruba) 

Odkryj piękno malarstwa sztalugowego i zanurz się w świecie kolorów, form i wyrazistych kompozycji! Nasze warsztaty "Barwy Inspiracji" to nie tylko lekcje technik malarskich, ale również podróż w głąb swojej wyobraźni artystycznej. Nauczysz się posługiwać pędzlami, mieszankami kolorystycznymi oraz odkryjesz sekrety tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym artystą czy masz już doświadczenie, czekają na Ciebie inspirujące zajęcia, pełne twórczej swobody i ekspresji. Przygotuj się na artystyczną podróż, gdzie Twoje pomysły nabiorą kształtu, a kolory będą mówić swoją własną historię. Dołącz do naszych warsztatów i pozwól swojej wyobraźni rozkwitnąć!

linia.png

Niezwykły kod XXI wieku - warsztaty programowania robotów (nauczyciel prowadzący: Edward Markiewicz)

Kody, programowanie, sztuczna inteligencja, roboty to nieodzowne elementy współczesnego świata. Poznaj tajniki panowania nad maszyną, zaprogramuj robota, aby wykonywał Twoje życzenia. Poznaj magiczny język programowania na warsztatach wakacyjnych w MDK

linia.png

Bajkowe Kreacje - Kurs Rysunku Postaci z Ulubionych Bajek (nauczyciel prowadzący: Aldona Hausman)

Witamy młodych artystów! Nasze zajęcia "Bajkowe Kreacje" to nie tylko lekcje rysunku, ale prawdziwa podróż w świat ulubionych bajkowych postaci. Uczestnicy nauczą się rysować swoich bohaterów z kreskówek i książek, odkrywając tajniki tworzenia wyrazistych postaci. Każde zajęcia będą poświęcone innej postaci, gdzie dzieci rozwijają umiejętności rysunkowe, uczą się proporcji i wyrażają swoją wyobraźnię poprzez sztukę. Niech każdy stworzy własne wersje ulubionych postaci i poczuje się jak prawdziwy ilustrator bajek. Dołączcie do nas, aby razem rozwijać pasję do rysunku i odkrywać magię bajkowego świata! 

linia.png

E-melodie Lab Elektroniczne Warsztaty Muzyczne (nauczyciel prowadzący: Stanisław Karszyń)

Witamy w "E-melodie Lab", gdzie młodzi twórcy odkrywają świat elektronicznej muzyki, korzystając z keyboardów, perkusji elektronicznej i komputerów! Nasze warsztaty skupią się na nauce podstaw produkcji muzycznej, tworzenia melodyjnych brzmień i rytmów za pomocą keyboardów, perkusji elektronicznej oraz oprogramowania komputerowego. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki tworzenia własnych utworów, od prostych melodii po elektroniczne aranżacje. "E-melodie Lab" to nie tylko nauka gry na instrumentach elektronicznych, ale również ekscytująca podróż po świecie cyfrowej twórczości muzycznej. Dołącz do nas i zacznij tworzyć swoje e-melodie już dziś! 

linia.png


 

 

 

 

 

Data modyfikacji: 21-06-2024 15:55

Na skróty